Jakie korzyści dają studia MBA?

szczęścliwa absolwentka

Studia MBA uważane są za jeden z najbardziej prestiżowych kierunków dla menedżerów. Pozwalają lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania przedsiębiorstw, a dyplom ich ukończenia jest bardzo ceniony przez pracodawców. Dzięki temu chętnie wybierają je osoby, które chcą wykonać dalszy krok w swojej karierze. Zastanawiasz się, czy warto zapisać się na studia MBA? Dowiedz się, jakie korzyści zapewniają.

Szeroki zakres tematyczny

MBA to studia podyplomowe, które dają rzetelną i aktualną wiedzę przydatną osobom zajmującym stanowiska menedżerskie w polskich i międzynarodowych firmach. Ich program jest bardzo szeroki i obejmuje takie dziedziny, jak zarządzanie przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi, finanse, księgowość, marketing, prawo czy psychologia. Często to sam student wybiera z oferty dostępnych modułów te, które najbardziej go interesują. Dzięki swojej interdyscyplinarności studia podyplomowe MBA pozwalają zdobyć bogatą wiedzę z różnych obszarów mających wpływ na kształtowanie przewagi w biznesie.

Nauka praktycznych umiejętności

Program studiów MBA obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. W porównaniu do studiów licencjackich czy magisterskich z zarządzania kładą jednak znacznie większy nacisk na te drugie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych polskich i zagranicznych wykładowców i menedżerów. Poprzez różnorodne studia przypadków i projekty uczestnicy programu poznają praktyczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej na rzeczywistych przykładach. W ten sposób zdobywają wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w codziennej pracy, by stać się jeszcze lepszymi menedżerami.

Istnieje wiele rodzajów studiów MBA dla osób o różnym stażu i zainteresowaniach biznesowych. Na naszej uczelni możesz wybierać spośród dwóch programów: etyka w zarządzaniu oraz zarządzanie przedsiębiorstwem i public relations. Oba prowadzone są w trybie online, więc możesz pogodzić naukę z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Serdecznie zapraszamy do zapisów.